Kiekvienas gali užsidirbti iš šiuolaikinio meno paveikslų. Tačiau yra daug veiksnių, kurie turi įtakos investicijoms. Tai priklauso nuo pradinės paveikslo vertės, menininko karjeros, laiko, kuomet lydi sėkmė, bendros ekonominės situacijos, dėl technologijų pažangos didelių pokyčių meno rinkoje, meno judėjimo, žiniasklaidos bei nuo to, kaip sėkmingai darbas yra parduotas.
Jeigu norite uždirbti pinigų investuodami į šiuolaikinio meno paveikslus svarbu pirkti paveikslus tų menininkų, kurie turi pasisekimą savo karjeros pradžioje. Paprastai būtina palaukti nemažai laiko, kol padidės menininko paveikslų vertė. Geriau pirkti yra tada, kai ekonominis klimatas silpnas, kainos yra mažesnės ir parduoti, kuomet rinka yra stipri. Tai yra veiksniai, kuriuos būtina apsvarstyti, kai investuojate į šiuolaikinius paveikslus.
Kiekvienas gali investuoti į šiuolaikinius paveikslus. Žinoma, tai priklauso nuo jūsų biudžeto ir nuo to, į ką jūs ieškote investuoti.
Kuomet Jūs renkatės šiuolaikinio meno paveikslus, kurie jums duos didelį pelną, tai susiję su kylančiu azartu ar būsimais menininkais ir laiku. Tokie menininkai gali būti surasti kuomet jie eksponuoja savo darbus patys arba atstovauja pažangiausiose galerijose didžiuosiuose miestuose ar regionuose. Dar kartą, tai susiję su ieškojimu ir lankymusi šiuolaikinio meno galerijose. Pelnas gali būti didžiulis, tačiau, kad tai įvyktų, dažniausiai trunka dešimtmečius. Tai dažniausiai užima daug laiko, kuomet menininkas pripažįstamas savo bendraamžių, meno scenos/pasaulio, žiniasklaidos ir tampa gerai žinomu. Jau daugeliui menininkų tai niekada neatsitiks.
Plataus masto šiuolaikinės tapybos yra apibrėžtos pagal jų žanrus ir erą, kuriuose jie buvo sukurti. Kai kurie svarsto, kad jie prasideda nuo 1960 – ųjų ir 1970 – ųjų ir tęsiasi iki šių dienų. Jie taip pat gali būti apibrėžiami kaip šiuolaikinio meno paveikslai iš bet kurių metų, kuriais mes gyvename. Pop meno paveikslai buvo labiausiai šiuolaikiniai 1960 – aisiais, buvo laikomi kaip abstraktaus ekspresionizmo paveikslai buvę dešimtmečiu anksčiau.
Yra pavyzdys kaip šiuolaikiniai meno darbai padidino vertę, kartais net fenomenaliu būdu. Laikraštyje “The Financial Times” neseniai publikavo, kad 1986 metais, nežinomas kolekcionierius įsigijo 1962 Ados Varhol tapybos “200 One Dollar Bills” už 385,000 dolerių. Tai skamba kaip brangi investicija. 2009 metų lapkričio mėn. jie buvo parduoti Niujorko Sotheby’s aukciono namuose už 43,8 milijonus dolerių. Yra daug panašių pavyzdžių, kur investicijos atneša didelį pelną. 385,000 dolerių investicija gali būti prieinama ne visiems, tačiau gali būti didelis pelnas po tam tikro laiko, jeigu naujas kolektorius išleis tūkstančius vietoj dešimčių tūkstančių.
Pastaraisiais metais šiuolaikinio meno rinkai turėjo įtakos ekonomikos nuosmukiai. Tai buvo įrodyta galerijų uždarymu, pranešimu apie nuosmukį aukciono namuose ir sumažėjusiais pardavimais. Tačiau “The Financial Times” pranašauja teigiamus pokyčius šiuolaikinių paveikslų rinkoje dėl neseniai parduotų Varhol paveikslų aukcione už 43,8 milijonus dolerių.
Tai puikus laikas investuoti kuomet rinka patiria nuosmukį. Investuojant ekonomikos nuosmukio metu yra didesnė tikimybė, kad iš to galėsite nemažai uždirbti. Pagal daugelį spekuliantų ir analitikų, tai buvo pernai metų šiuolaikinio meno paveikslų atveju. Investuotojai gali tapti kolekcionieriais rinkoje, tokių kaip šis, kuomet vėliau (po kurio laiko) pinigai grįžta žymiai didesni. Kaip teigiama “The Financial Times”, kolekcininkai dar tik dabar pradeda mokėti didelius pinigus už šiuolaikinio meno paveikslus, kad būtų galima vadinti geriausiu laiku investuoti į ateitį.